15 באפריל 2015
שם המחבר: רונה ברזילי

במיוחד בשבילך הסטיילסטית הראשית שלנו מדריכה איך למצוא את החולצה הלבנה המושלמת.                                     לכולן יש לפחות אחת בארון עכשיו תוכלי לדעת האם היא מתאימה לך ואם לא? איך תמצאי אחת שתחמיא לך. 

מידה:

מניסיוני,הקונה הישראלית הממוצעת נוטה לקנות בגדים הקטנים ממידתה. עלייך לזכור שצריך להיות מרווחבין הבגד לגוף, ואם את מתלבטת בין שתי מידות, קני את הגדולה מביניהן.בשונה ממה שמקובל לחשוב, בגד שהוא רחב קצת יותר משווה מראה רזה ואלגנטי יותר (ולא"משמין" את הלובשת…).

חשוב למדוד את החולצה בישיבה על מנת לוודא שהיא נוחה, ושהיא מונחת ברפיון עלהבטן ולא מבליטה את מה שרצית לטשטש….בפרט לפני ארוחת החג הדשנה…

כמוכן, בדקי שהכפתורים בחזית אינם נראים כאילו הם או-טו-טו מתפקעים, כדי שלאיתקבל מראה "ארוז" וזול.

לבשי חזיה נכונה ומחמיאה, בצבע גוף, עם "פני שטח" חלקים, כשאת מודדת ו/אולובשת חולצה לבנה. אם החולצה שקופה קני לך גופיה קטנה, בצבע גוף, ולבשי מתחת.גופיה זו תפתור את בעיית השקיפות וגם "תארוז" אותך מתחת לחולצה.

אם את חושבת שאת צריכה עזרה צמודה יותר, בשביל זה אנחנו פה להעניק לך פתרונות סטיילינג פרטני

מחשוף:

לנשים בעלות חזה גדול מחמיאים מחשופים עמוקים: מחשוף עגול עמוק, מחשוף V או חולצת מעטפת.

לנשים בעלות חזה קטן מחמיאים מחשופים סגורים (בתנאי שהכתפיים אינן רחבות מאוד):גולף, "ניקי" או חולצת קולר. כמו כן, חולצה עם וולנים ומלמלות בחזית – מראהבהשראה ויקטוריאנית – מחמיאה לנשים בעלות חזה קטן.

לנשים בעלות כתפיים רחבות רצוי להימנע ממחשוף סירה, שמרחיב עוד את הכתפיים,ולהיפך, נשים בעלות כתפיים צרות ושמוטות יכולות להסתייע במחשוף סירה אובכריות כתפיים, על מנת להרחיב אזור זה.

שרוולים:

לנשים בעלות זרועות עבות אני ממליצה ללבוש חולצה עם שרוולי 3/4 , כן, גם בקיץ…השרוולים הקצרים אינם מחמיאים, שכן, הם מסתיימים בחלק העבה ביותר של הזרוע.

הכי חשוב להימנע מחולצה שיש לה גומי או "חבק" בחלק העבה של הזרוע. אם השרוולקצר, אז שלפחות יהיה משוחרר.

נשים בעלות זרועות דקות או שריריות, בהחלט יכולות ללבוש חולצה בעלת שרוול קצר,אם כי, בכל מקרה, שרוול באורך 3/4 מקנה מראה יותר אלגנטי ושיקי.

סוג בד:

עלי, באופן אישי, אהובים הבדים הטבעיים – כותנה ופשתן. בדים אלה נושמיםואווריריים ומתאימים במיוחד לקיץ הישראלי. המראה שלהם נקי, נינוח ויוקרתי. חסרונםהוא בכך שהם נוטים להתקמט (פשתן בעיקר), ושיש צורך לגהץ אותם אחרי כביסה.

הבדים הסינטטייםבמלואם או בחלקם: פוליאסטר, ויסקוזה, ניילון וכו’ הינם לרוב עמידים יותרבכביסות, אינם מצריכים גיהוץ, אך עלולים לחמם יתר על המידה ואף מקנים לעיתים מראהזול ו"פשוט".

המלצתי היא לבחור חולצה שעשויה מכותנה בתוספת אחוז נמוך של אלסטן (עד 4%) על מנתלהקנות לך מראה אלגנטי ומחמיא. האלסטן תורם לכך, שהחולצה מונחת היטב על הגוף ואינהרפויה יתר על המידה.

בפנים או בחוץ:

לנשיםשיש להן בטן שטוחה אניממליצה לצוות את החולצה הלבנה עם מכנסיים מחויטים עם פנסים (מכנסי הפנסיםעשו "קאמבק" והם מאוד אופנתיים), וללבוש אותה בתוך המכנסיים עם חגורת"צמה" צרה במותניים.

לנשים בעלות בטן מומלץ ללבושהחולצה עם מכנסיים בגזרה ישרה, מחוץ למכנסיים, ולאמץ מראה של שכבות, שמאריך ומצראת הצללית, למשל, חולצה לבנה ארוכה ומעליה ג’קט אפור קצר, או קרדיגן תכלת / אפרסק,קצר.

 כמוכן, לנשים בעלות בטן לא מומלצת חגורה במותניים כדי לא "לסמן"באמצעות אקססורי מקום שהוא בעייתי.

לנשים מלאות אניממליצה לא לסגור הג’קט או הקרדיגן, אלא להשאירו פתוח, זה יעניק מראה יותר משוחרר,"שיקי" ולא "דחוס". כמו כן, נשים מלאות יכולות להוסיף לתלבושתצעיף ארוך פתוח (לא לקשור אותו, על מנת לייצר קווי אורך ולא קווי רוחב).

אקססוריז:

ניתן לאבזר את החולצה הלבנה עם מטפחת משי אופנתית. כיום יש בחנויות רבות מטפחותמשי עם הדפסים שונים במראה וינטג’, שהוא מאוד טרנדי.

כמוכן, ניתן להוסיף לחולצה הלבנה שרשרת, כאשר לנשים בעלות צוואר עבה אניממליצה על שרשרת ארוכה ולא קרובה לצוואר, ואילו לנשים רזות עם חזה קטןתתאים שרשרת קרובה לצוואר ולא שרשרת שמשתלשלת לכיוון החזה.

אם את מרכיבה משקפיים אל תוסיפי עגילים גדולים, זה יוצר עומס יתר באזור הפנים.הסתפקי בעגילים צמודים לאוזן והתאבזרי בשרשרת או בצמיד.

מאת: רונה ברזילי, סטייליסטית ראשית – stylish . כתובת מייל : Rona@stylish.co.il

השארת תגובה