סטיילינג לכלות

ענף הסטיילינג בישראל הולך ומקבל מודעות בקרב הציבור. אם בעבר, השימוש בשירותיו של סטייליסט אישי היה נחלתם של בני מעמד העשירון העליון ושל ידוענים, הרי שכיום מקובל לצאת למסעות "פרסונל שופינג" בלוויית סטייליסט מקצועי גם אצל צרכנים מין השורה. הופעה מושלמת, היא הופעה בה קיימת התאמה מוחלטת בין כל אביזר אופנה ובין כל פריט לבוש, אליה נוכל להגיע רק אם נשתמש בשירותיו של סטייליסט מקצועי. ומהו סטייליסט מקצועי? ובכן, סטייליסט מקצועי הוא עניין של כישרון, אך לא די בכישרון בכדי לעסוק במקצוע, ויש צורך בהכשרה מקצועית בכדי לבצע בפועל את התאמת האיפור הנכון לשמלה הנכונה, את הנעל המתאימה, ולבסוף – את הדרך להגיע למראה המושלם, ובעיקר – כזה אשר ניתן להנציח באור המחמיא ביותר בתמונות.

 הרמוניה מושלמת בין מרכיבי הלבוש

לצורך הכנת הכתבה, רואיינה מיקה מונטנה, מנהלת תחום כלות ושמלות ערב של סטייליש רשת וסטיילינג של ישראל. לדברי מיקה, "חשוב לזכור כי ההרמוניה המושלמת בין פריטי הלבוש, עיצוב השיער והאיפור היא זו אשר תוביל למראה המושלם ולצילומים המושלמים, שהרי מה נותר לנו מהאירוע אם לא התמונות?" מיקה עוסקת בסטיילינג מזה למעלה מ 14 שנה, ואת הכשרתה קיבלה בניו יורק, שם עסקהבתחום הקניינות האישית והסטיילינג האישי. הקו המנחה של מיקה בהתאמת פרטי הלבוש והאופנה לכלות, הוא הקשבה לרצונותיה של הכלה ולדרישותיה, ועל בסיס רצונותיה, משתמשת מיקה בניסיונה האישי בכדי להתאים את פרטי הלבוש התואמים ביותר לשאיפותיה של הכלה, ובאופן המחמיא והמקצועי ביותר.

בחירה עצמאית של שמלת כלה, לרוב מתבססת על הכוונה של המוכרים בבתי הסטודיו לכלות. אלו, ממהרים להרעיף מחמאות על המראה ומציגים עצמם כסטייליסטים, עם זאת קשה להתעלם מהאינטרס הטבעי של המוכר למכור את שמלת הכלה. "בחירה בסטייליסט אישי ניטראלי וללא אינטרס", אומרת מיקה, "יאפשר לבחור את עיצוב השמלה הנכון ביותר, את המאפר ומעצב השיער המתאים ביותר, ולהגיע לשלמות ההופעה".

תחום הסטיילינג לכלות הוא תחום חדש ומאוד מתפתח בישראל. העובדה כי לכל פריט לבוש ישנה השפעה משמעותית ביותר על האופן בו תקלוט עדשת המצלמה את הכלה היא נושא אשר אינו זר כלל עבור הסטייליסטים המקצועיים, שכן אלו בעיסוקם העיקרי פועלים בכדי לסייע לאנשי ציבור להצטלם באור המחמיא ביותר.

סטיילינג למלוות – בחירת שמלות ערב

גם לאורחות האירוע ובנות המשפחה של החתן והכלה, מומלץ להעזר בשירותיהם של סטייליסטים בכדי להגיע לתוצאה מושלמת של הופעתן. בחירת שמלת הערב המתאימה לאירוע מוטב שלא תתבצע כלאחר יד על בסיס המלצה של מעצב או מוכרת בחנות. רצוי מאוד להשתמש בעין המקצועית של סטייליסטית. בחירת שמלת ערב והתאמתה לאיפור ולעיצוב השיער כאמור היא קריטית להשלמת ההופעה ולתוצאות הצילום, על כן מוטב להתייעץ עם הסטייליסטית גם בבחירת שמלת הערב וסגנון עיצוב השיער ומראה האיפור.

סטיילינג לכלות – התהליך

"לא ניתן לכמת את תהליך הסטיילינג לכלות למספר פגישות ידוע מראש" אומרת מיקה. אחרי פגישת הכרות עם הסטייליסט במהלכה נבחנים רצונותיה של הכלה, יוצאת הסטייליסטית למסע קניות המתחיל בבחירת שמלת הכלה המתאימה, בחירת הבדים המחמיאים ביותר למבנה גופה ולאופן בו תרצה להתנהל במהלך האירוע. חשוב לזכור כי לא מדובר במותרות, שכן זו היא הדרך הבטוחה ביותר להנציח את הכלה במיטבה אל תמונות החתונה, ולהבטיח הופעה מושלמת ומחמיאה ביום החשוב בחייה. בנוסף, השימוש בשירותיה של סטייליסטית אישית לקראת החתונה מוגבל כמובן בתקציב אותו תקבע הכלה, הסטייליסטית תדע כיצד להפיק את המיטב מסכום הכסף אשר הוקצה למטרה, מה שבמרבית המקרים יוביל אף לחיסכון משמעותי מול האפשרות קניה עצמאית.

 

השארת תגובה